Eğitim

Sağlık, Emniyet, Çevre Eğitimleri

Tüm Akgün Group çalışanları işe girişlerde ve periyodik olarak İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre eğitimleri almaktadır. “Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin usul ve esasları hakkında yönetmelik” kapsamında yer alan konuları içeren eğitimlerin yanı sıra mesleki konuları ( Yüksekte Çalışma, Elektrikli Çalışmalar )  kapsayan bir eğitim programı uygulanmaktadır.

SEÇ eğitimleri, şirket merkezindeki teorik anlatımlar sonrasında yapılan saha çalışmaları esnasında pratik olarak da devam etmektedir. Kullanılacak ekipmanlar ile güvenli çalışma ve kişisel koruyucu donanım kullanımı konusunda personeller detaylı şekilde bilgilendirilmektedir. Çalışma sahasının şartları da göz önünde bulundurularak yapılan risk değerlendirmesi sonrasında gerekli güvenlik tedbirleri alındıktan sonra çalışmalara başlanmaktadır.


Firma çalışan sayısının % 10 u kadar ilkyardımcı kimlik kartlı personelimiz bulunmaktadır.


Acil durumlara hazırlık kapsamında 40 personelimiz, İstanbul İtfaiyesi Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 18 saatlik teorik ve pratik yangın eğitimi kursuna katılarak Acil Durum Ekiplerimiz içerisindeki söndürme ekibinde görev almaktadır.

Çalışanlarımızın meslekleri ile alakalı kendilerini geliştirmeleri amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Yaşam Boyu Öğrenme Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu 40 saatlik mesleki eğitimleri Ağustos 2012 de tamamlanmış ve kurs bitirme sertifikaları kendilerine iletilmiştir.